Press "Enter" to skip to content

Niedziałające powiększanie zdjęć produktów w Androidzie [Presta Shop 1.6]

Admin 0

Zdjęcia sprzedają produkty w Twoim sklepie. Są jednym z najistotniejszych elementów skłaniających do podjęcia decyzji zakupowej. W przypadku produktów jak meble, biżuteria, sprzęt sportowy, odzież – wyraźna i szczegółowa fotografia warta jest więcej niż 1000 słów. Według statystyk sklepów Prestashop promowanych i pozycjonowanych przez Gościa od Reklamy ruch mobilny stanowi średnio 30% całego ruchu! Dlatego właściciele nowoczesnego sklepu internetowego muszą zapewnić swoim mobilnym klientom funkcjonalne i wygodne formy oglądania oferowanych produktów. Tymczasem zauważyliśmy ostatnio brak możliwości powiększenia (zoom in) zdjęć produktów w sklepie Prestashop odwiedzanym ze smartfona z Androidem . Mówimy tu oczywiście o typowym powiększeniu poprzez rozsunięcie stykających się dwóch palców na ekranie telefonu ze szczegółową fotografią produktu.  Oto filmik z problemem, aby nie być gołosłownym:

Warto dodać iż tego problemu nie zaobserwowaliśmy na urządzeniach z oprogramowaniem iOS.
Oczywiście, wg. Google  jest sposób na to aby gesty powiększenia działały poprawnie poprzez zmiany w  ustawieniach telefonu/tabletu. Który jednak z użytkowników systemu Android tym wie i stosuje te wskazówki?

Aby trwale poprawić tą usterkę otwórz plik:

Na początku tego pliku znajdź wystąpienie:

Następnie drugą linijkę w tym warunku zamień na:

Po przeprowadzeniu tej modyfikacji w kodzie powiększanie zdjęcia produktu poprzez rozsunięcie dwóch palców dotykających ekranu powinno działać be zarzutu. Nam się udało, oto filmik po wprowadzeniu powyższej modyfikacji:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz także !
UWAGA! Ten poradnik dotyczy starszej wersji PrestaShop 1.6 (mimo tego…