Press "Enter" to skip to content

Pokazywanie cen brutto lub netto – jak to ustawić?

Admin 3

Może po kolei. W Presta Shop klienci są przypisani do grup. Nawet osoba niezalogowana i niezarejestrowana (gość) jest przypisana jest do domyślnej grupy „Gość”. Klienci zarejestrowani dla przykładu – automatycznie są dopisani do grupy „Klienci”.

Liczbę tych grup możemy dowolnie zmieniać. Dodawać nowe i wybranych klientów przypisywać do tych nowych grup.

Grupy mają taką specyficzną właściwość, że możemy na ich podstawie sterować pokazywaniem się cen klientom którzy do nich należą. Czy ceny mają być prezentowane jako „netto” (bez naliczonego należnego podatku) lub „brutto” (opodatkowane). Wówczas klient który znajduje się w danej grupie – widzi w sklepie ceny w określony dla jego grupy sposób.

Wyświetlanie tych cen dotyczy każdej podstrony sklepu – na karcie produktu, w koszyku, na listach produktów z danej kategorii itp.

Czyli np. Jan Nowak będący w grupie „Dystrybutorzy” powinien widzieć ceny netto. Aby to ustawić wchodzimy do:

Klienci » Grupy » Dystrybutorzy  (jeśli nie ma takiej grupy dodajemy ją następnie edytujemy użytkownika i przypisujemy go do niej)

I poprzez opcję „Metoda wyświetlania cen” określamy nasze ustawienie.

prestashop-wyswietlanie-cen-netto-brutto

 

grafika:wallpaperaccess.com

 1. Mateusz Mateusz

  Mam pytanie, chciałbym ustawić rabat dla danej grupy, (np dystrybuytorzy) tylko na dany produkt lub kategorie produktów. Chciałem to zrobić za pomocą “specyficzne ceny” w cenie produktu, ale działa to tylko w przypadku gdy wpisze konkretnego klienta. Po ustawieniu na daną grupę i pozostawienia pola klient pusty, rabat się nie zapisuje. Macie na to jakiś patent?

  • admin admin

   @Mateusz może dodaj grupę klientów i w niej określ rabat dla tej grupy albo kategorii i wtedy tylko klient który będzie w tej grupie uzyska zniżkę?

   • Mateusz Mateusz

    Tymczasowo rozwiązałem to za pomocą „specyficzne ceny” w cenie produkty. Okazało się, że problem z nie zapisywaniem rabatów był, gdy określiłem rabat procentowo, jednak jeśli wpisze się zniżkę na sztywno np o 20 zł, działa. Wybranych klientów więc zapisuje do grupy „dystrybutorzy”, którzy widzą produkty w obniżonych cenach (wada, dla każdego produktu muszę wpisać cenę ręcznie – więc trochę czasochłonne). Rozwiązanie które zaproponowałeś, jest całkiem spoko i myślałem o tym, ale niestety na każdą kategorię jest on inny, a z tego co się orientuje, to ten rabat dla grupy działa na wszystkie produkty w sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz także !
Dziś mało elegancki ale szybki i łatwy we wdrożeniu boczny…