Press "Enter" to skip to content

Presta Shop – lista modułów w adminie przeładowuje się w koło (pętla przeładowań), przyśpieszenie wczytywania listy modułów w adminie

Admin 0

Podczas jednej realizacji natrafiliśmy na ten dość enigmatyczny problem. Mimo wykonanej aktualizacji do najnowszej (obecnie) wersji 1.6.1.17 + aktualizacji wszystkich modułów – strona z modułami nie może się wczytać. Tzn. pojawia się jednak po wczytaniu całej listy następuje przeładowanie i tak w koło..

Odinstalowanie podejrzanych modułów też nie pomogło. Zapewne problem leży w tym, że akurat na tej instancji sklepu było zainstalowanych / dostępnych dość dużo modułów (przeszło 200). Skrypt być może na niektórych serwerach nie radzi sobie aż z taką ilością. Ewentualnie inne ustawienie konfiguracji serwera na to nie pozwala.

Jest natomiast sposób aby sobie z tym poradzić. Wystarczy zmienić domyślną kategorię modułów, która jest pokazywana. Domyślnie jest to “Wszystkie” zmieńmy to na “Administracja“.

Otwórz plik:

Następnie znajdź linię kodu:

I wklej przed nią:

Czyli docelowo będzie to wyglądać w ten sposób:

W tym momencie po uruchomieniu strony z modułami domyślnie wczyta się filtr “Administracja“. Możemy zaznaczyć “Wszystko” wtedy uporczywe przekierowanie już nie występuje. Ale uwaga. Skrypt zapamiętuje wybrany filtr i po powrocie z zaznaczoną zakładką “Wszystkie” – problem wróci. Zatem na wyjściu z tej strony należy zaznaczyć filtr inny niż “Wszystkie“.

Powyższa modyfikacja może też służyć jako metoda na przyśpieszenie strony z modułami. Wprowadź tą modyfikację i napisz w komentarzu czy Ci to pomogło!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zobacz także !
Aby zobaczyć ten błąd należy włączyć pokazywanie błędów. Jak to…