Press "Enter" to skip to content

Strona główna sklepu w wynikach wyszukiwania Google

Jakub 8

Rozpoczynamy cykl artykułów o podstawowych zabiegach promujących twój PrestaShop. Będzie nie tylko o pozycjonowaniu się w wyszukiwarkach ale również o obecności w sieci reklamowej Google, w YouTube, w social media czy w branżowych serwisach.

Na początek krótko opiszę jak szybko zadbać o wygląd strony głównej (index) w wynikach wyszukiwania Google ( tzw. SERPach od Search Engine Results Pages). Skupię się tutaj tylko na Tytule (title tag) oraz opisie (meta description tag).

Jak ustawić wyświetlanie dodatkowych linków do podstron (np. numer telefonu, nazwy kategorii) oraz opisów (np. recenzje) wyjaśnię przy kolejnej okazji. Wygląd twojej witryny w wynikach Google powinien zachęcać do jej odwiedzenia. Okazuje się, że nie tylko świeżo postawione sklepy prezentują się równie ubogo jak poniższe przykłady:

Przykład złych title tagow i meta opisów strony głownej sklepu prestashop. Buduj sklep pod SEO Kolejny przykład ubogich title tagów i meta opisu. Wyglad twojego Presta Shopu w wynikach Google jest bardzo wazny.

Sklepy, nawet z długim stażem, nie mają właściwie wyedytowanego tytułu i opisu stron startowych. Treści te są istotne, nie tylko dla wyszukiwarek, ale przede wszystkim dla użytkownika Google – potencjalnego klienta sklepu.

Bardzo skromny, krótki tytuł witryny oraz przypadkowy/domyślny (nie edytowany wcześniej) opis strony głównej skutkują wyglądem, który na pewno nie przełoży się korzystnie na promocję Twojego e-sklepu. Co najwyżej promuje jego oprogramowanie (fraza : Sklep na oprogramowaniu PrestaShop). Po pierwsze nie jest atrakcyjny dla potencjalnego klienta szukającego informacji o Twoim sklepie i produktach,

Zaloguj się do panelu administracyjnego swojego PrestaShop. Przejdź do Preferencje > Seo & URL. Z wyświetlonej listy stron wybierz do edycji “Index” czyli stronę startową.

Poprzez preferencje seo and url w Prestashop mozemy edytowac meta tytul i opis strony głownej

Teraz możesz wpisać porządany Tytuł i Opis strony głównej.

edycja tytulu i meta opisu strony glownej PrestaShop

Tytuł nie powinien mieć więcej niż 55 znaków, aby Google wyświetlił go w całości. Wielkość liter też ma znaczenie.  Warto pomóc sobie edytorem tekstów lub tym wygodnym narzędziem online od firmy EzLocal.com. Meta tytuł strony głównej powinien zawierać podstawowe słowo kluczowe (frazę),

drugorzędną frazę (jeśli wystarczy miejsca) oraz nazwę Twojego sklepu/firmy, markę którą oferujesz lub pod którą prowadzisz biznes. np: <Ekspresowy serwis telefonów Kraków – PrestigeGSM> . Tutaj znajdziesz szereg wytycznych od Google na ten temat.
Treść opisu (meta description) ma ogromne znaczenie perswazyjne oraz informacyjne i powinna zachęcić do kliknięcia i odwiedzenia sklepu internetowego. Aby wyświetlił się w całości meta opis nie powinien przekraczać 150 – 160 znaków. Napisz w nim dlaczego warto wejśc na stronę Twojego sklepu, jakiego asortymentu się spodziewać, czym się wyróżniasz spośród konkurencji. Zawrzyj to, czego brakuje w opisach innym wyświetlonym w Google stronom, a przemawia na Twoją korzyść. Pamiętaj aby nie przeładować opisu słowami kluczowymi! Kiedyś utarło się, że meta tagi odgrywają kluczową rolę w SEO, i choć dziś utraciły na znaczeniu, to nadal są ważne w kreowaniu wizerunku twojego sklepu w SERPach.

Poniżej wygląd wyżej wklejonej strony po “dobrej zmianie” 😉

Odnośnik do Twojego PrestaSHop w wynikach wyszukiwania Google Jak poprawic?

Autor:  GośćOdReklamy.pl od ponad 8 lat z sukcesami praktykuje reklamę w Internecie, najczęściej nastawioną na tzw. performance czyli efekt ($$$) 🙂

 1. Michał Michał

  Panie Jakubie,
  jak ustawić tytuł i opis strony głównej w wersji prestashop 1.7? Nie mogę znaleźć „Preferencje > Seo & URL”
  Pozdrawiam

 2. Michał Michał

  Udało mi się znaleźć. Umknęło to mojej uwadze. Jakby ktoś szukał -> Configure – Shop Parameters – Traffic

 3. Podczas tworzenia tytułów i opisów dla stron www warto skorzystać z narzędzia, które pokaże jak nasze meta tagi będą wyświetlane w Google -> https://www.sempire.pl/podglad-tytulu-i-opisu-strony-w-google/
  Dzięki temu możemy maksymalnie zoptymalizować – wykorzystać dostępne miejsce na przekazanie w meta title i meta description najważniejszych treści odnośnie strony.

  • Admin Admin

   Ciekawe narzędzie 🙂 Dzięki

 4. witam
  a wiecie czemu prestashop 1.7 ucina title kategorii i dodaje krótka nazwę sklepu i test „logo” na końcu tile np
  Wykładziny hotelowe pod wymair klienta – dobierz kolor
  ucina w google.pl i jest
  Wykładziny hotelowe pod wymair nazwa sklepu logo.
  nie mogę odnaleść przyczyny błędu i informacji na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz także !
Domyślnie dana kategoria w edycji posiada następujące pola tekstowe: Nazwa…