Press "Enter" to skip to content

Dziwny błąd „You have requested a non-existent parameter” (np. po przeniesieniu sklepu na inny serwer)

Admin 0

Z reguły scenariusz przeważnie jest ten sam. Przenosisz sklep internetowy PrestaShop na inny serwer —-> kopiujesz pliki… —-> następnie ustawiasz nowe dane do MySQL…. —-> tworzysz host pod domenę sklepu…. —-> Wprowadzasz te wszystkie dane i…… STOP! Sklep internetowy nie działa a zamiast tego pojawia się komunikat na białym tle.

Błąd wyświetla informację typu:

Fatal error: Uncaught Symfony\Component\DependencyInjection\Exception\ParameterNotFoundException: You have requested a non-existent parameter "7J". in /var/www/prestashop/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/DependencyInjection/ParameterBag/ParameterBag.php:102 Stack trace: #0 /var/www/prestashop/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/DependencyInjection/ParameterBag/EnvPlaceholderParameterBag.php(57): Symfony\Component\DependencyInjection\ParameterBag\ParameterBag->get('7J') #1 /var/www/prestashop/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/DependencyInjection/ParameterBag/ParameterBag.php(236): Symfony\Component\DependencyInjection\ParameterBag\EnvPlaceholderParameterBag->get('7J') #2 [internal function]: Symfony\Component\DependencyInjection\ParameterBag\ParameterBag->Symfony\Component\DependencyInjection\ParameterBag\{closure}(Array) #3 /var/www/prestashop/vendor/symfony/symfony/sr in /var/www/prestashop/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/DependencyInjection/ParameterBag/ParameterBag.php on line 102

Dotyczy on wersji PrestaShop 1.7.6.0 (i prawdopodobnie starszych instalacji).

Jak się okazuje… problem jest wywołany nietypowym hasłem do bazy danych MySQL 😉

Użyte zostało hasło:

+dCZ.1V-x%7J%v-8

Jak dobrze się przyjrzeć – skrypt potraktował dwa znaki procenta w nium użyte (%) jako operator modulo używany w MySQL. Nie wchodząc w szczegóły – zmień hasło do bazy danych która jest używana przez Twoją instalację PrestaShop i nanieś nowe hasło w pliku:

app/config/parameters.php

Ponadto upewnij się, że nie ma już w nim znaków procentu 😉

Dodatkowo usuń zawartość folderów:

/var/cache/

Wyżej wymieniony błąd – powinien zniknąć.

Oczywiście migracja sklepu na inny serwer to skomplikowana operacja. W razie trudności rozważ powieżenie tego zadania specjalistom (krypto-reklama):

 

 

grafika:wallpaperflare.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz także !
Aktualizacja PrestaShop 1.7 i problem z polami opis, krótki opis…