Press "Enter" to skip to content

Podmiana zdjęć w boxach, oknach, obrazkach na stronie głównej Presta Shop

Admin 3

Boxy na stronie głównej PrestaShop

Często na stronie głównej w celach promocyjnych umieszczone są boxy / obrazki / zdjęcia na stronie głównej w których możemy umieścić dowolne treści zachęcające odwiedzających do przejścia pod wybrany adres.

W wersji podstawowej PrestaShop (wersja 1.6.x) w szablonie domyślnym też są one umieszczone:

boxy-strona-glowna-prestashop-1

Na obrazku zaznaczyliśmy je kolorem czerwonym. Nie ma na nich umieszczonej żadnej animacji. Nie posiadają w związku z tym elementów sterujących – tak jak zaznaczony na fioletowo slider (W tym samym cyklu artykułów opisaliśmy jak podmieniać obrazki slidera – zapraszamy).

Podmiana obrazka boxa

Podobnie jak w przytoczonym poniżej artykule dotyczącym slidera – za wyświetlanie tych elementów odpowiada wydzielony moduł.

 1. W polu “Szukaj” nad menu narzędziowym wpisujemy frazę “konfigurator” (podobnie jak to pokazaliśmy tutaj w przypadku slidera)
 2. Na liście znalezionych modułów znajdujemy moduł o nazwie “Konfigurator szablonu” – klikamy na niego
 3. Po wczytaniu listy modułów pojawia się nasz moduł – klikamy przycisk konfiguruj (analogicznie jak w przypadku slidera)
 4. W panelu zarządzania tym modułem mamy do dyspozycji stosunkowo dużo opcji w sekcji “Ustawienia”. Pomijamy je. Przewijamy stronę w dół. Znajduje się tam panel z poszczególnymi boxami. Aby podmienić zdjęcie z wybranego boxa należy. Kliknąć przycisk “Edytuj” który się przy nim znajduje. Wówczas pod obrazkiem (na laptopach o małej rozdzielczości może być to niezauważalne. Wtedy należy przewinąć nieznacznie stronę w dół) pojawi się panel zarządzania tym konkretnym boxem. Możemy tam wczytać nowy obrazek lub podłożyć link docelowy pod ten element. Tak jak na poniższym obrazku.boxy-strona-glowna-prestashop-2
 5. Nasze zmiany potwierdzamy przyciskiem “Zapisz” znajdującym się na dole wysuniętego panelu

 1. markova markova

  Dzień dobry,
  Czy presta 1.6 ma możliwość podmiany defaultowego zdjęcia dla kategorii, które wyświetlane jest z napisem : No image available na własny napis lub grafikę? Czy to wymaga grzebania w kodzie, a może wystarczy podmiana obrazków? Zauważyłam, że taka grafika defaultowa z napisem No image available generuje się osobno dla każdej kategorii jaką dodam do bazy. Jest jakiś sposób aby wszystkie grafiki kategorii generowały się z obrazkiem/napisem jaki ustalę sama?

  • Admin Admin

   Możesz w dziale szablony ustawić domyślny obrazek widoczny jak nie można wczytać zdjęcia. Może to być np. Obrazek z logo Twojego sklepu.

   • markova markova

    hmmmm…. nie widzę tam nigdzie miejsca na dodanie domyślnego obrazka dla kategorii… coś przeoczyłam?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz także !
Tym artykułem zaczynamy cykl poświęcony instrukcjom obsługi sklepów opartych o…