Press "Enter" to skip to content

Podmiana zdjęć w boxach, oknach, obrazkach na stronie głównej Presta Shop

Admin 5

Boxy na stronie głównej PrestaShop

Często na stronie głównej w celach promocyjnych umieszczone są boxy / obrazki / zdjęcia na stronie głównej w których możemy umieścić dowolne treści zachęcające odwiedzających do przejścia pod wybrany adres.

W wersji podstawowej PrestaShop (wersja 1.6.x) w szablonie domyślnym też są one umieszczone:

boxy-strona-glowna-prestashop-1

Na obrazku zaznaczyliśmy je kolorem czerwonym. Nie ma na nich umieszczonej żadnej animacji. Nie posiadają w związku z tym elementów sterujących – tak jak zaznaczony na fioletowo slider (W tym samym cyklu artykułów opisaliśmy jak podmieniać obrazki slidera – zapraszamy).

Podmiana obrazka boxa

Podobnie jak w przytoczonym poniżej artykule dotyczącym slidera – za wyświetlanie tych elementów odpowiada wydzielony moduł.

 1. W polu „Szukaj” nad menu narzędziowym wpisujemy frazę „konfigurator” (podobnie jak to pokazaliśmy tutaj w przypadku slidera)
 2. Na liście znalezionych modułów znajdujemy moduł o nazwie „Konfigurator szablonu” – klikamy na niego
 3. Po wczytaniu listy modułów pojawia się nasz moduł – klikamy przycisk konfiguruj (analogicznie jak w przypadku slidera)
 4. W panelu zarządzania tym modułem mamy do dyspozycji stosunkowo dużo opcji w sekcji „Ustawienia”. Pomijamy je. Przewijamy stronę w dół. Znajduje się tam panel z poszczególnymi boxami. Aby podmienić zdjęcie z wybranego boxa należy. Kliknąć przycisk „Edytuj” który się przy nim znajduje. Wówczas pod obrazkiem (na laptopach o małej rozdzielczości może być to niezauważalne. Wtedy należy przewinąć nieznacznie stronę w dół) pojawi się panel zarządzania tym konkretnym boxem. Możemy tam wczytać nowy obrazek lub podłożyć link docelowy pod ten element. Tak jak na poniższym obrazku.boxy-strona-glowna-prestashop-2
 5. Nasze zmiany potwierdzamy przyciskiem „Zapisz” znajdującym się na dole wysuniętego panelu

 1. markova markova

  Dzień dobry,
  Czy presta 1.6 ma możliwość podmiany defaultowego zdjęcia dla kategorii, które wyświetlane jest z napisem : No image available na własny napis lub grafikę? Czy to wymaga grzebania w kodzie, a może wystarczy podmiana obrazków? Zauważyłam, że taka grafika defaultowa z napisem No image available generuje się osobno dla każdej kategorii jaką dodam do bazy. Jest jakiś sposób aby wszystkie grafiki kategorii generowały się z obrazkiem/napisem jaki ustalę sama?

  • Admin Admin

   Możesz w dziale szablony ustawić domyślny obrazek widoczny jak nie można wczytać zdjęcia. Może to być np. Obrazek z logo Twojego sklepu.

   • markova markova

    hmmmm…. nie widzę tam nigdzie miejsca na dodanie domyślnego obrazka dla kategorii… coś przeoczyłam?

 2. jk jk

  i tu się kończy pomoc admina, u mnie natomiast po wpisaniu w wyszukiwarce słowa konfigurator -nic nie znajduje :/ Jakieś pomysły jak podmienić zdjęcia na szablonie? Nigdzie nie mogę ich znaleźć 🙁

  • Admin Admin

   Jaką wersję PS masz @jk ? Jaki to szablon? Może posiada wbudowany np. pagebuilder albo inny moduł którym ustawia się treść strony glównej ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz także !
Tym artykułem zaczynamy cykl poświęcony instrukcjom obsługi sklepów opartych o…